СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Запечени пилешки вреќички

СПЕЦИЈАЛИТЕТ НА ДЕНОТ: Запечени пилешки вреќички

Ви треба пилешко филе, сир, пиперка, и добивате деликатес. Овие пилешки вреќички се највкусен ручек.Ова е се што ви треба и начинот на подготовка:

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате