Лиснати погачици со кашкавал (ВИДЕО)

Лиснати погачици со кашкавал (ВИДЕО)

За денес ви донесуваме рецепт за меки и вкусни лиснати погачици…

Состојки:

  • 400 гр брашно
  • 50 мл масло
  • 200 мл топла вода
  • 1 лажичка сол
  • 1/2 лажичка шеќер
  • 1 лажичка сув квасец
  • 250 гр кашкавал
  • 200 гр маргарин
  • јајце за премачкување

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Рецепт за вистински пица деликатес

Полнети печурки – лесен рецепт кој сите ќе ви го бараат

Палачинки за гурмани

Одлична комбинација: Таљатели со сланина, л

singlepost_text