Воздушеста кајгана од рерна: Кој ја пробал, веќе му е омилено јадење!

Воздушеста кајгана од рерна: Кој ја пробал, веќе му е омилено јадење!

Јадење кое буквално ќе ве остави без здив…

Добрата кајгана е одличен начин да во телото внесете хранливи и здрави материи.

Ви донесуваме идеја како да направите малку поинаков омлет со млеко, кој ќе го воодушеви целото ваше семејство!

Во вангла ставете 6 јајца, 300 мл млеко и лажичка сол, па добро соединете со жица за матење.

Кога ќе добиете еднолична смеса, излејте ја во подлабок сад, претходно намастен со путер или масло. Печете во загреана рерна на 200 степени 30 минтуи, а за време на печењето не ја отварајте вратата од рерната.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Урнебесно: Реакцијата на мало дете кое прв пат пробува сланина (видео)

ВИДЕО: Сладолед од кокос и боровница – неодолив домашен рецепт

Рецепт за брз и нискокалоричен сладолед со 3 состојки

ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед

Чиа пудинг

Брзо и освежително: Смути од шумски плодови

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси

ВИДЕО: Како да излупиме лук, јајце, банана и компир за 5 секунди?

singlepost_text