Додајте само ДВЕ состојки во компирот и добивате СОВРШЕНСТВО

Додајте само ДВЕ состојки во компирот и добивате СОВРШЕНСТВО

Ако додадете јајце и брашно во компирот ќе добиете совршенство. Направете ќофтиња од компири.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text