ДУПЛО ЧОКОЛАДНО ЗАДОВОЛСТВО: Чоколаден колач со прелив

ДУПЛО ЧОКОЛАДНО ЗАДОВОЛСТВО: Чоколаден колач со прелив

Превкусно, се топи во устата, чоколаден колач со чоколаден прелив. Нема ништо повкусно, а подготовката е брза и лесна:

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

singlepost_text