БРЗО И ЛЕСНО: Пилешко на 4 начини (ВИДЕО)

БРЗО И ЛЕСНО: Пилешко на 4 начини (ВИДЕО)

Не е баш интересно да го јадеме истото јадење одново и одново, затоа подгответе пилешко со целосно поинакви вкусови.

Во продолжение погледнете 4 едноставни и брзи начини за подготовка на пилешко месо.

1. Пилешко со моцарела, домати и босилек
2. Пилешко со лимон и бибер
3. Пилешко фахита
4. Пилешко во мед со лимета

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕОТО:

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула