Најбрзата торта на светот – готова за 10 минути!

Најбрзата торта на светот – готова за 10 минути!

За подготовка на оваа торта ќе ви бидат потребни десетина минути…

Состојки:

  • 500 гр бисквити
  • 1 литар јогурт
  • шеќер во прав
  • 500 гр овошје по желба (малини, јагоди, капини, вишни, ананас, банани, киви)
  • 200 гр крем шлаг

Начин на подготовка:

  1. Искршете ги бисквитите, додајте го јогуртот, шеќерот во прав и овошјето, па се добро измешајте.
  2.  Ставете ја смесата во кружен плех и ставете ја во фрижидер. Ставете крем шлаг преку тортата. По желба украсете со овошје.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text