Кремаст колач со три чоколада (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Кремаст колач со три чоколада (ВИДЕО РЕЦЕПТ)

Подгответе магичен кремаст колач со три чоколада. Десерт кој ќе ве освои!

Состојки за кора:

 • 3 јајца
 • 5 лажици шеќер
 • 3 лажици топла вода
 • 3 лажици брашно
 • 3 лажици какао
 • 1/2 кесичка прашок за печиво

Состојки за прелив и филови:

 • 100 мл чоколадно млеко за прелив
 • 700 мл млеко
 • 5 лажици шеќер
 • 7 лажици густин
 • 2 лажици брашно
 • 100 гр бело чоколадо
 • 180 гр маргарин
 • 500 мл слатка павлака
 • 300 гр чоколадо
 • шлаг за декорација

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?