За една недела ќе го регулирате варењето – Потребен ви е само овој рецепт!

За една недела ќе го регулирате варењето – Потребен ви е само овој рецепт!

Насобирањето токсини при затвор, предизвикува многу болести и дебелеење. Со овој рецепт ќе го решите проблемот!

Згответе мешавина од урми и сливи и оставете да се излади. Исцедете и изблендирајте заедно со лажичка рицинусово масло и мед.

Користете ја оваа смеса недела дена секое утро, но пред тоа испијте половина чаша млака вода. Издвојте време за вежби, барем 3 пати неделно.

Со ова не го регулирате само варењето, туку ја забрзувате и работата на метаболизмот и воведувате здрави навики во секојдневието.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

 

 

singlepost_text