БРЗО И ЛЕСНО: Вкусен оброк со млади компирчиња

БРЗО И ЛЕСНО: Вкусен оброк со млади компирчиња

Ќе ве воодушеви едноставноста на подготовката и добриот вкус.

Почна сезоната на млади компирчиња, за многумина омилен зеленчук. Ви предлагаме трик кој ќе ги освои вашето сетило за вкус.

Исчистете ги компирчињата, исечкајте ги и испржете ги.

Во меѓувреме, подгответе парче фета сирење, шери или обичен домат, рукола и исечкајте краставица.

Кога компирчињата ќе бидат испржени ставете ги подготвените намирници, зачинете со сув зачин, оригано, босилек, маслиново масло и од горе изрендајте сирење.

Уживајте во неодоливиот вкус на пролетта!

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки

singlepost_text