Обложете лименка со мелено месо и ставете на скара: Овој рецепт ќе ве воодушеви!

Обложете лименка со мелено месо и ставете на скара: Овој рецепт ќе ве воодушеви!

Ако ви здосади класичната скара, која не може да помине без ќебапи, плескавици и колбаси, еве решение!

Во пресрет на првомајските празници, времето е идеално да го искористите овој генијален трик со пиво.

Испробајте малку поинаков начин за правење скара и воодушевете го друштвото!

Потребни ви се само лименка од пиво, мелено месо, сланина и скара.

Прочитај Gotvi.mk рецепти:

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Шарена тава со зеленчук и пилешко

Пилешко во кари сос

Пилешко со паста и песто сос

Одличен рецепт – Потпечено мешано месо со печурки