Брз и вкусен ролат со плазма и банани

Брз и вкусен ролат со плазма и банани

Овој десерт ќе ве освои! Освежувачкиот вкус на банана, во комбинација со плазма кекс ќе ве воодушеви…

Состојки:

  • 300 гр плазма кекс
  • 4 лажици млеко
  • 1 јајце
  • 100 гр шеќер
  • 30 гр какао во прав

Состојки за белиот дел:

  • 250 гр маргарин
  • 3 лажици млеко
  • 150 гр шеќер
  • 150 гр кокос
  • 2 банани

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки