Ако ви е доста од пире, пржен и печен компир: Полнет деликатесен компир

Ако ви е доста од пире, пржен и печен компир: Полнет деликатесен компир

Ако сакате деликатес, ви нудиме полнет компир кој лесно и брзо се прави, а има одличен вкус, надополнет со сланина и јајце.Направете го на следниов начин:

 

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо