Сите го имаме дома а ретко го користиме: Овој зачин топи килограми и лечи се

Сите го имаме дома а ретко го користиме: Овој зачин топи килограми и лечи се

Сите дома имаме ким, но ретко кој го употребува. Кимот со хранливите состојки го забрзува метаболизмот, и му помага на телото да ги отстрани мастите што побрзо.Го намалува апетитот и го симулира процесот на слабеење.

Ги ослободува и радикалите од дигестивниот систем и го намалува нивото на лош холестерол.

Многу се добри за јетрата и за превенција на балости.

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта