Проверете зошто ја нарекуваат липосукциска диета, резултатите се неверојатни!

Проверете зошто ја нарекуваат липосукциска диета, резултатите се неверојатни!

Не е хируршки зафат, а ефектите се исти како кај липосукција.

Липосукциската исхрана не подразбира агресивни мерки кои вклучуваат гладување. Таа се разликува индивидуално, а базирана е воглавно на намирници од протеинско потекло.

Доручекот се базира на внес на вода во организмот и тоа на празен стомак, вклучувајќи и лимон без шеќер. Оваа диета подразбира лесен доручек чија основа се протеините.

Ручекот би требало да биде малку пообилен, а нутриционистите препорачуваат внес на месо или риба.

Важно е да се напомене дека оваа диета се заснова, воглавно на протеинска храна – месо во комбинација со сезонски салати.

Ќе ве изненади овој сегмент: Во липосукциската диета вечерата е најважен, а со тоа и најобилен оброк. Можете да изедете и до 200 гр месо и поголема количина салата.

Напомона: Оваа диета не поддржува свинско месо!

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?