Бели и сочни мак коцки (ВИДЕО)

Бели и сочни мак коцки (ВИДЕО)

Десерт кој ќе ве освои! Подгответе бели и сочни мак коцки…

Состојки за кори:

 • 4 белки
 • 4 лажици брашно
 • 4 лажици шеќер
 • 1 лажичка оцет
 • малку млеко

Состојки за фил:

 • 400 гр мелен мак
 • 250 гр маргарин
 • 2 кесички пудинг
 • 1 л млкео
 • 13 жолчки
 • 180 гр шеќер
 • шлаг

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе вести на Готви.мк:

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

Песок торта

 

singlepost_text