Овошна торта со чоколаден кекс готова за половина час! (ВИДЕО)

Овошна торта со чоколаден кекс готова за половина час! (ВИДЕО)

Тортата е едноставна и се подготвува многу брзо…

Состојки:

 • 200 гр чоколаден кекс
 • 1 л млеко
 • шеќер по вкус
 • 4 пудинга
 • 1 ванилин шеќер
 • 6-8 лажици мелени ореви
 • 1 кг банани
 • 70 гр јагоди
 • 1 путер

Начин на подготовка:

 1. Згответе пудинг во млеко со 4 лажици шеќер, па кога ќе се излади додајте разматен путер. Кремот поделете го на два дела и во еден додајте ореви.
 2. Наредете кекс (сув) на дно на послужавник, па премачкајте го првиот фил со ореви. Додајте банани пресечени по должина, па од горе крем пудинг, па јагоди. Преку тоа ставете шлаг.
 3. Добро изладете па послужете.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?