НЕМА ДЕСЕРТ КОЈ ПОЛЕСНО СЕ ПРАВИ: Мозаик колач од пудинг и банани

НЕМА ДЕСЕРТ КОЈ ПОЛЕСНО СЕ ПРАВИ: Мозаик колач од пудинг и банани

Совршено кремаво и вкусно, мозаик колач со пудинг и банани. Еве како се прави:

 

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула