ЦРНА ЛИМОНАДА: Се прави од три прости состојки а чини чуда за линијата

ЦРНА ЛИМОНАДА: Се прави од три прости состојки а чини чуда за линијата

Ако сакате да бидете здрави и да слабеете за летово да бидете фит, ви нудиме црна лимонада која лесно се прави а е ефикасна.

Состојки:

  • 4 шолји филтрирана вода
  • ¼ шолји цеден лимонов сок
  • ¼ лажичка активен јаглен

 

 

Се мешаат состојките и се сервира ладно.

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо