Ставила сад со оцет во микробрановата и ја вклучила – домаќинки спас за вас!

Ставила сад со оцет во микробрановата и ја вклучила – домаќинки спас за вас!

Постои многу едноставен начин да ја исчистите микробрановата печка одвнатре, без триење и мака.За да не мачите мака како многу домаќинки, земете само оцет и вода.

Во сад со вода ставете оцет и чепкалка за заби. Загрејте ја течноста десет минути со што од пареата вашата микробранова ќе се исчисти од закоравените дамки.

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text