МАГИЈА ОД ТРИЛЕЧЕ: Вкусниот домашен колач со совршен прелив

МАГИЈА ОД ТРИЛЕЧЕ: Вкусниот домашен колач со совршен прелив

Направете малку поинакво трилече со прелив од карамел. Вкусовите одлично се надополнуваат.Еве што ви треба и како се прави:

 

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула