Полнети пиперки по рецептот на Баба

Полнети пиперки по рецептот на Баба

На каналот на Бабина кујна се појави видео од подготовка на деликатес кој има незаменливо место и во маедонската традиционална кујна.Полнети пиперки на стар начин, нема нешто поубаво за да го собере цело семејство на трпеза:

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате