РУЧЕК ГОТОВ НАБРЗИНКА: Полнет компир по најдобар рецепт

РУЧЕК ГОТОВ НАБРЗИНКА: Полнет компир по најдобар рецепт

Ви требаат малку пари и малку труд за вкусен специјалитет кој се прави набрзинка, по работното време.

Состојки:

  • 4 компири
  • 300 гр печурки
  • 200 гр мајонез
  • 1 шолја вински оцет
  • сок од лимон
  • каранфилче
  • бибер
  • сол

 

 

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?