Еве зошто не треба да ги фрлате зелените делови од млад кромид!

Еве зошто не треба да ги фрлате зелените делови од млад кромид!

Младиот кромид е многу ценета намирница!

Често се случува зелениот дел да заврши во ѓубре. Но, размислете, тој дел е исклучително лековит. Има противвоспалителни својства. Помага кај настинка и регулирање крвен притисок. Делува против габи, стрес и замор.

Ако ве мачи воспаление на грлото, со помош на парче кромид, изрендан ѓумбир и сол, ќе се решите од воспалението.

Исечканите состојки заедно ставете ги во платнена вреќа или крпа и загрејте ги. Топлата облога замотајте ја во уште една крпа и ставете ја на воспаленото подрачје (грло, гради, дланки или грб).

Помага и кај отечени нозе.

Младиот кромид згответе го неколку минути. Изблендирајте додека смесата не се претвори во паста. Со таквата паста намачкајте ги отечените делови на нозете.

Ако ви здосади постојано да шмркате, употребете млад кромид.

Изгмечете кромид и со неговиот сок натопете газа. Таквата влажна облога ставете ја на носот и подрачјето на синусите.

Повеќе на Готви.мк:

Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате

ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ

ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Трилече – неверојатно вкусен домашен рецепт