Ова ќе го јадат и оние кои не се љубители на боранија: Деликатес од рерна

Ова ќе го јадат и оние кои не се љубители на боранија: Деликатес од рерна

Дури и да не сте љубител на боранија, ќе го јадете овој деликатес од рерна.

Состојки:

  • 1 главица кромид
  • 1 лажица маст
  • масло
  • 1 кг боранија
  • 2 лажици зачин
  • 2 лажици брашно
  • 200 мл вода
  • 4 јајца
  • 200 мл млеко

 

 

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?