ЦАРИЦА НА БАЈАДЕРИТЕ: Плазма бајадера

ЦАРИЦА НА БАЈАДЕРИТЕ: Плазма бајадера

Направете бајадера со нов вкус, која ќе ви стане од сега омилен десерт.

Состојки:

  • 300 гр плазма
  • 200 гр мелени ореви
  • 300 гр шеќер
  •  вода
  • 200 гр маргарин
  • 150 гр растопена чоколада
  • 150 гр чоколада за глазура
  • 3 лажици масло

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате