Изненадете ги гостите со „обратни“ јајца!

Изненадете ги гостите со „обратни“ јајца!

Ви доаѓаат гости и морате да подготвите нешто на брзина, но не сте сигурни што?

Обидете се со „обратни“ јајца.

Погледнете како и запомнете – ова е наука!

Поврзани вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата