ДЕЛИКАТЕС: Бугарскиот беше хит – компир на француски начин

ДЕЛИКАТЕС: Бугарскиот беше хит – компир на француски начин

Навистина вкусен и брз ручек кој ќе биде за неколку минути на трпеза. Совршен по напорниот работен ден. Еве што ви треба:

 

Повеќе на Gotvi.mk:

Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки

Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате