Гибаница повкусна од бурек – не сте пробале вакво нешто

Гибаница повкусна од бурек – не сте пробале вакво нешто

Се сече како бурек, има одличен вкус и е одличен ручек за цело семејство.

Состојки:

  • 1 пакување кори
  • 4 јајца
  • 350 гр сирење
  • 50 мл масло
  • 250 мл кисела вода
  • 1 лажица прашок за пециво

 

 

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал

singlepost_text