Еден месец пред спиење јадела јаболка – еве што се случило

Еден месец пред спиење јадела јаболка – еве што се случило

Познато е дека ако сакаме да бидеме здрави, треба секој ден да изедеме барем едно јаболко, а 29-годишната Ана од Србија јадела секоја вечер пред спиење, а тоа што и се случило и го сменило животот.Ана се дебелеела, се чувствувала надуено и имала болки во стомак. Потоа прочитала како јаболката се богати со влакна и дека треба да се јаде бар една дневно, па тоа и го направила. Нејзин ритуал било секоја вечер пред спиење за изеде јаболка.

Таа вели дека немала повеќе болки, слабеела, не се чувствувала надуено, била посвежа, сита и здрава.

Со оглед на тоа дека една јаболка има 4 грама влакна особено важни за здравјето на човекот. Јаболкото не држи сити иако има 95. Калории.

Според ова, Ана додава и дека немала проблеми со столицата како порано.

Па, тркнете во маркет и купете јаболка.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон

ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса

 

singlepost_text