ТОПИ КИЛОГРАМИ КАКО ОД ШЕГА: Напивка од само три состојки!

ТОПИ КИЛОГРАМИ КАКО ОД ШЕГА: Напивка од само три состојки!

Комбинацијата на овие состојки го забрзува метаболизмот и помага при слабеење. Секако, доколку сакате најдобри резултати, треба да внимавате што јадете и да вежбате.

Сок кој согорува стотици калории додека седите и читате книга? Можно е, ако ги измешате овие состојки:

Состојки:

  • 2 лажици мед
  • 1 лажица цимет
  • 250 мл вода

Начин на подготовка:

  1. За почеток зовријте ја водата и прелијте ја преку циметот и почекајте да излади. Медот додајте го дури откако напивката ќе се излади.
  2. Половина од напивката испијте ја пред спиење, а втората половина пред оброк. И тоа е сè! Напивката делува само на празен стомак.
  3. Напомена: Препорачаните количини може да се менуваат, но важно е секогаш да користите две мери мед и една цимет.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?