Вакви полнети пиперки не сте јаделе: Месото го замени со компир и кајмак, доби ДЕЛИКАТЕС

Вакви полнети пиперки не сте јаделе: Месото го замени со компир и кајмак, доби ДЕЛИКАТЕС

Македонската традиционална вкусна трпеза, а воедно и Балканската, не одат без специјалитетот полнети пиперки. Сите го знаеме неодоливиот и сочен вкус на пиперки печени со многу месо. Сепак, ако сакате сличен, а сепак различен, но не помалку вкусен специјалитет, ви нудиме нешто ново и поинакво во кујната.Полнете пиперки со компир и кајмак, вашето ново омилено јадење за семеен ручек и убави моменти.

Повеќе на Готви.мк:

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула