ВИДЕО РЕЦЕПТ: Пире бомбици – нов вкус на компирот, совршено за тартар сос

ВИДЕО РЕЦЕПТ: Пире бомбици – нов вкус на компирот, совршено за тартар сос

Пирето ќе добие сосема нов вкус со овој рецепт. Направете пире, додајте сланина, јајце, и се што ви душа сака, па направете бомбици кои ќе ги испржите на масло.Одлично одат со тартар сос:

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Senigallia – Хотел, бар и ресторан кој стана уште едно обележје на Скопје

Дохранување на вашето бебе – Прочитајте искуство и совети од родители

Грижете се за здравјето на бебето: Еве што треба да јадат трудниците

ФОТО: Еве како ќе се вика петтото дете на Џејми Оливер

ФОТО: Џејми Оливер е татко за пример

Зошто се прават мекици и зошто мајките не се присутни?

Северина држи диета кога е бремена – Еве која

ВИДЕО: Кои се 10 најважни намирници за бебињата

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница