Јадете лук или кромид? Еве како целосно да го елиминирате непријатниот здив!

Јадете лук или кромид? Еве како целосно да го елиминирате непријатниот здив!

Сезоната на лук и кромид трае цела година. Заедничка особина, покрај лековитите својства, е тој непријатен мирис.

Дали поради тоа ги избегнувате? Сега можете да ја неутрализирате аромата со неколку трикови.

Со некои експерименти е докажано дека лукот со млечни производи не ослободува голема количина сулфурни соединенија кои се виновник за специфичната арома.

Четката и пастата за заби не пружаат ефект на елиминација, затоа неутрализирајте го со млеко, што поголем процент на маст, ефектот е поголем.

Следниот начин за отстранување на лошиот здив е магдонос. Изџвакајте свеж магдонос, а потоа задржете го во устата.

Истото важи и за зрно кафе. Кафето се покажало како делотворен неутрализатор на миризбата од лук.

Повеќе вести на Готви.мк

Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика

Полнети тиквички по најдобар рецепт

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата