Имате камен или песок во бубрегот? – измешајте лимон и пиво, болката ќе исчезне

Имате камен или песок во бубрегот? – измешајте лимон и пиво, болката ќе исчезне

Ако имате проблем со бубрезите, камен или пак песок, победете ја болката со овој едноставен рецепт за лековита смеса.

Состојки:

  • 100 мл лимонов сок
  • 100 мл маслиново масло
  • 100 мл пиво

 

Ова е начинот на подготовка и употребата:

Повеќе десерти на Готви.мк:

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

ВИДЕО: Брз рецепт за некалоричен сладолед