Направете вкусно печиво: Полнети чамци од спанаќ и сирење (ВИДЕО)

Направете вкусно печиво: Полнети чамци од спанаќ и сирење (ВИДЕО)

Идеално печиво за со јогурт или кисело млеко…

Состојки:

  • 300 гр кори
  • 250 гр сирење
  • 2+2 јајца
  • 200 гр спанаќ
  • 2 лажици кисела павлака
  • 150 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта