Е ОВА Е ДЕЛИКАТЕС, РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ: Лазања со палента

Е ОВА Е ДЕЛИКАТЕС, РЕГИОНОТ ПОЛУДЕ: Лазања со палента

Сигурно дека и да сте најискусната домаќинка, не сте се сетиле да го направите ова.Лазања со палента, совршен спој на омилениот италијански деликатес и вкусот на детството.

Еве како се прави и што ви е потребно:

 

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

 

singlepost_text