ЈОГУРТ ДИЕТА: Брза диета со која ќе се решите од вишокот килограми

ЈОГУРТ ДИЕТА: Брза диета со која ќе се решите од вишокот килограми

Јогурт диетата има само едно правило: секој ден да јадете обезмастен, обичен или овошен јогурт.

Можете да пиете кафе и чаеви, но внимавајте во додавањето засладувачи.

Со оваа диета ќе се решите од вишокот килограми, а резултатите ќе бидат видливи веќе првите неколку дена.

Краток план:

Доручек: Шолја кафе, чајна лажичка пченични трици и обезмастен јогурт.

Во текот на утрото: Обичен јогурт.

Ручек: Изберете една од двете опции:

1. Ориз со два домати полнети со печурки и обезмастено сирење.

2. Лосос со зеленчук или печен компир, салата со домати, пченка и грашок.

Повеќе на Готви.мк:

10 „убијци“ на вишокот калории

Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Диетален појадок што ќе ве држи сити

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Како да ослабете според хороскопскиот знак?