Чоколадни колачиња – Cookies

Чоколадни колачиња – Cookies

Ако сте љубител на благо, подгответе ги овие колачиња. Кога еднаш ќе ги пробате, ќе ги правите постојано!

Состојки:

  • 90 гр маргарин
  • 70 гр шеќер
  • 1 јајце
  • 150 гр брашно
  • 1/2 кесичка прашок за пециво
  • 1/2 лажичка цимет
  • 1/2 лажичка мелено каранфилче
  • 80 гр суво грозје
  • 70 гр ситно чоколадо
  • 50 гр сечкани ореви

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти:

Баклава

Баклава со вишни

Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет

Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди

„Катица“ торта

Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

 

singlepost_text