Невреме во Македонија – следи многу дожд

Невреме во Македонија – следи многу дожд

Времето во Македонија ќе биде облачно со врнежи од дожд. Пообилни врнежи ќе има попладне во источните делови, каде локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи. Наместа се очекува да наврнат над 25 л/м2. Ќе дува засилен ветер од јужен правец.Утринската температура ќе се движи од три до 11, а дневната од 12 до 20 степени.

Во Скопје ќе биде облачно со врнежи од дожд. Ќе дува ветер од јужен правец. Утринската температура ќе се спушти до девет, а дневната ќе достигне до 17 степени.

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко

Еве што научивме на часовите по готвење со Фичо

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

singlepost_text