ВКУСНО И БРЗО: Кралска полнета погача (ВИДЕО)

ВКУСНО И БРЗО: Кралска полнета погача (ВИДЕО)

Подготвте кралска полнета погача. Ве уверуваме, нема да и одолеете!

Состојки:

 • 1 кг брашно
 • 1 лажица сол
 • 500 мл млеко
 • 2 јајца
 • 130 мл масло
 • 2 лажички сув квасец
 • 1 лажичка шеќер
 • 200 гр маргарин
 • 200 гр блитва
 • 300 гр сирење
 • 2 јајца
 • 100 гр печеница
 • 4 лажици ајвар
 • јајце за премачкување
 • сусам

Начинот на подготовка погледнете во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во видео рецептот на Милица Михаиловиќ:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта

singlepost_text