Запечени ружи од палачинки полнети со месо (ВИДЕО)

Запечени ружи од палачинки полнети со месо (ВИДЕО)

Подгответе вкусно јадење – запечени ружи од палачинки полнети со месо!

Состојки:

  • 10-12 палачинки
  • 1 главица кромид
  • 400 гр мелено месо
  • масло
  • сол
  • магдонос
  • бибер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text