Ролат со рум и ореви

Ролат со рум и ореви

Подгответе ролат со рум и ореви… Фантастичен вкус кој ќе ве освои!

Состојки за кора:

  • 6 јајца
  • 6 лажици шеќер
  • 1,5 лажица какао во прав
  • 1,5 лажица мелени ореви
  • 3 лажици брашно

Состојки за фил:

  • 200 гр мелени ореви
  • 3-4 лажици вода
  • 2 лажици рум
  • 150 гр шеќер
  • 180 гр маргарин

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на Милица Михаиловиќ:

Повеќе на Готви.мк:

Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула

Неодолива крем салата

Десерт готов за 20 минути

Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома

Супер рецепт: Леден кафе колач

Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините

Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега

Направете чоко мус и гостите ќе ве обожаваат

Малиџано – одличен домашен рецепт

Зеленчукова ужинка за на работа

Свежа салата со брокула

Топ 10 највкусни Gotvi.mk рецепти со печурки

singlepost_text