ВИДЕО: Гибаница на српски начин

ВИДЕО: Гибаница на српски начин

Сите го сакаме вкусот на месено, а оваа гибаница на српски начин ќе ве остави без здив.Совршена и за појадок и за ручек и за вечера.

Еве што ви е потребно и како се прави:

 

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече