РЕЗУЛТАТИТЕ ВИДЛИВИ ВЕДНАШ: Домашен лек за болки во колената и зглобовите

РЕЗУЛТАТИТЕ ВИДЛИВИ ВЕДНАШ: Домашен лек за болки во колената и зглобовите

Ако имате болки во колената и зглобовите, тогаш направете домашен лек во вашата кујна.

Состојки:

  • 1 шолја овесни снегулки
  • 1 шолја цеден сок од портокал
  • 1 лажица цимет
  • 2 шолји ананас сечен
  • ½ шолји бадеми
  • мед

Поготовка:

  1. Се ставаат снегулките во вода и се варат.
  2. Се ставаат во блендер со другите состојки.
  3. Се консумира ладно.

Повеќе на Готви.мк:

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

Прекрасно: Џенет Џексон бремена во својата 50 година (ФОТО)

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

 

 

 

 

singlepost_text