Еве како да го исчистите сунѓерот од бактерии! (ВИДЕО)

Еве како да го исчистите сунѓерот од бактерии! (ВИДЕО)

Верувале или не, највалканиот предмет во кујната е сунѓерот!

Сунѓерот е секогаш влажен, полн со дупчиња во кои останува храна па со самото тоа се создаваат и микроорганизми и бактерии.

Секогаш треба да го исцедиме сунѓерот, редовно да го менуваме, на десетина дена, а се препорачува и дезинфикација секој ден.

На видеото во прилог погледнете како се дезинфицира сунѓерот:

Повеќе на Готви.мк:

Преслатко: Реакција на бебиња кога за прв пат пробуваат сладолед (видео)

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

ВИДЕО: Вистинска „магија“ со која ќе ги воодушевите децата – ви треба лубеница

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите