Спречете срцев и мозочен удар: Една лажица на ден прави чуда

Спречете срцев и мозочен удар: Една лажица на ден прави чуда

Со цел превенција од срцеви болести и мозочен удар меѓу народот се пренесува еден многу корисен рецепт.

Состојки:

  • 30 исчистени главици лук или 300 гр
  • 5 ситно исецкани нелупени лимони.

Подготовка:

  1. Состојките треба добро да се иситнат во миксер, по што се додава еден литар вода и се става на шпорет да се вари. Се става во шише и се чува на студено место.
  2. Од течноста се пие по една чашка дневно, пред или по главниот оброк по желба.

Повеќе на Готви.мк:

Чајот од шипка како лек

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки

Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко

singlepost_text