Не фрлајте јајца по Велигден: Салата од ротквици и јајца

Не фрлајте јајца по Велигден: Салата од ротквици и јајца

Ако сакате нешто вкусно, здраво и совршено за секоја салата, тогаш оваа пролет јадете многу ротквици, а ние ќе ви дадеме неколку причини зошто да го направите тоа.Ротквиците спречуваат инфекции и вируси, а воедно и ги елиминираат сите отрови и токсини од телото.Овој зеленчук има и антиканцерогено дејство.

Ако имате проблем со грлото исто така земете ротквица, а корисни се и за проблеми со стомакот.

Со оглед на тоа дека имаме многу јајца од Велигден, наместо да ги фрлате искомбинирајте ги со ротквици и добијте супер салата.

Еве што ви е потребно:

 

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате

Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс?