Пролетни кифлички кои ќе ги јадете цел ден

Пролетни кифлички кои ќе ги јадете цел ден

Има ли нешто поубаво од сиренце и домат за време на летото? Направете совршени домашни кифлички кои ќе ги јадете цел ден.
Со неколку намирници ќе имате закуска за цел ден:

Tomato & Basil Calzones 😋 Credit: @tipbuzzfood Tag @foody to be featured!

A post shared by Food | Dessert | Cuisines (@foody) on

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Белите патики ќе бидат како нови – Еве како едноставно да ги исчистите

БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта

Корисен совет: Како да ги освежите и исчистите сунѓерите и џогерот

Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг

Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи

Флеки од мастило или тонер – Потребна ви е само 1 намирница и ќе ги извадите

БЕСПЛАТНО: Домашни средства за чистење флеки и перење на облека

Оставете ги децата да си играат во трева – Има евтин рецепт кој ги вади флеките

Чини само 1 денар – Рецепт со кој ќе ги освежите боите на алиштата

Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите

Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење

singlepost_text