БРЗИ ВЕЛИГДЕНСКИ КОЛАЧИ: Обликувајте зајачиња и украсете ја вашата трпеза (ВИДЕО)

БРЗИ ВЕЛИГДЕНСКИ КОЛАЧИ: Обликувајте зајачиња и украсете ја вашата трпеза (ВИДЕО)

Ако немате идеи за декорирање на десерти, погледнете ги овде.

Сè што ви треба за овие декоративни слатки и вкусни зајачиња се калапи за облици, боја за колачи, инспирација и креативност.

Секако, фантазијата е секогаш пресуден фактор во кулинарските експерименти, а во видеото ќе имате повеќе од доволно мотиви да постапката ја спроведете во дело.

ВИДЕО: Традиционално бојадисување на црвени Велигденски јајца

ВИДЕО: Бојадисајте 50 Велигденски јајца со боја во капсули

ВИДЕО: Подготовки за Велигден – бојадисајте Велигденски јајца со ластичиња

ВИДЕО: Бојадисајте Велигденски јајца користејќи чипка

ВИДЕО: Бојадисување на Велигденски јајца на пареа

Прочитајте интересни Gotvi.mk рецепти како предлог за Велигденската трпеза:

Охридски чомлек

ВИДЕО: Како да направите големо чоко Велигденско јајце

Велигденска торта

ВИДЕО: Рецепт за панакота со јагоди

ВИДЕО: Рецепт за брз домашен чоколаден ролат

ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Похован кашкавал

singlepost_text